Шокираща загуба на Байерн в Германия

Играчите на Борусия (М) имат повод за радост - биха суперфаворита за титлата в Германия Байерн на собствения му стадион Снимка: Getty Images

Байерн започна с доста неочаквана домакинска загуба представянето си в новото издание на първенството на Германия.

Баварският колос отстъпи с 0:1 от непретенциозния Борусия (Мьонхенгладбах) пред 65 000 на "Алианц Арена". Това е и вторият успех на гостите в Мюнхен въобще в цялата история на сблъсъците между двата тима.

Голът за Борусия отбеляза Камарго в 62-ата минута. Той стана по доста куриозен начин, след като топката бе силно изритана напред, Мануел Нойер не разчете своето излизане и в последния момент нападателят на гостите скочи, изпревари го и прати топката с глава в мрежата.

Няколко минути по-рано Камарго отбеляза друг гол, но той бе отменен заради нарушение в атака. Попадение не бе зачетено и за домакините на Мюлер заради несъществуваща засада, тъй като нападателят бе на една линия с последния от защитата на Борусия.

Майнц 05 надделя с 2:0 над Байер (Леверкузен) у дома в другия неделен мач от I кръг на Бундеслигата. Звездата на домакините Сами Алагуи откри след малко повече от половин час игра, а в самия край Йомер Топрак си отбеляза автогол.