ЦСКА и Пирин ще спорят за титлата в Суперлигата

ЦСКА ще има възможността да защити титлата си срещу Пирин (Разлог) Снимка: CEV
ЦСКА ще има възможността да защити титлата си срещу Пирин (Разлог)

Отборите на ЦСКА и Пирин (Разлог) очаквано се класираха за финала на Суперлигата на България по волейбол.

Шампионите отстраниха тима на Марек, след като го победиха и във втория полуфинален плейоф, този път с 3:1 гейма в изпълнената с около 1000 души зала в Дупница.

Първата част бе за домакините (25:21), но в следващите три "армейците" бяха безапелационни и ги взеха с 25:20, 25:20 и 25:21.

Най-резултатен за ЦСКА бе Тодор Вълчев с 19 точки, а Филип Майо добави 18.

В другия полуфинал Пирин съумя да обърне Лукойл Нефтохимик с 3:2 гейма и след 3:0 преди няколко дни в Разлог да се класира за първи път в своята история за решителния сблъсък за титлата у нас.

Гостите изтръгнаха с кански мъки пърата част с 36:34. В следващите две обаче бургазлии се върнаха в играта след 25:21 и 25:20, но загубиха четвъртата с 20:25.

В решителния тайбрек по-здрави нерви демонстрираха от Пирин и те го затвориха при 16:14.

Така ЦСКА и Пирин отново ще се изправят един срещу друг, след като преди няколко седмици сториха това във финала за Купата на България, спечелен драматично с 3:2 от "червените" в столичната зала "Христо Ботев".