Картечницата и Светкавицата се разписаха за ЦСКА

Бандаловски поздравява Венков при първия гол в Сливен

ЦСКА игра с човек повече цял мач след червен картон на вратаря на Етър Филипович още в 20-та секунда и разгроми великотърновския хибрид с 4:0 при символичното си гостуване на "виолетовите" в Сливен.

Първи гол след завръщането си при "армейците" реализира Спас Делев, а името си сред голмайсторите записа и Мартин Камбуров. Трикратният голмайстор на "А" група започна като титуляр, след като оставянето му като резерва срещу Лудогорец предизвика много полемики на "Армията".

Иначе Мишо Венков поведе голеадата с хладнокръвен завършек за бранител в 32-та минута, а ЦСКА трябваше да чака за втория си гол чак до 71-та, когато Анисе покачи на 2:0.
След това дойдоха попаденията на Картечницата и Стрелата. Така ЦСКА изпревари Ботев и е на трета позиция с точка повече от "канарите" и с две пред петия Литекс.

Ицо Стоичков и младата му компания бяха развенчани на "Овча Купел" - 2:1 за Славия в здрав мач. Вековните юбиляри набързо поведоха с 2:0 до 18-та минута с попадения на ветерана Здравко Лазаров и автогол на Божиков.

Исмаил Иса върна гостите в мача, разписвайки се двайсетина минути преди края на полувремето, но силите на "оранжевите" не стигнаха да си тръгнат поне с точка от столицата.

Литекс приключи срещата с човек по-малко, след като бранителят Емил Грозев бе отстранен с директен червен картон в 65-ата минута. По този начин "белите" си отмъстиха за разгрома с 0:5 край покрития мост, който понесоха през есента.

Ботев Вр пропусна живителна глътка въздух след 0:0 с пернишкия Миньор у дома, докато съседите от Монтана бяха победени с 3:1 от гостуващия Берое.

Битката за спасение е свирепа, като в момента в зоната на изпадащите са Монтана с 13 т., Етър с 16, Миньор със 17 и Локо Сф с 20 пункта.