Защитник класира Барселона на четвъртфинал

Ерик Абидал получава поздравления от Педро след като отбеляза гол на Атлетик (Билбао) Снимка: El Mundo Deportivo

Отборът на Барселона си осигури участие в четвъртфиналите на турнира за Купата на Краля след като в срешата-реванш с Атлетик (Билбао) завърши 1:1. Първият двубой на „Ноу Камп" преди две седмици приключи при 0:0.

Единственото попадение за каталунците отбеляза защитника Ерик Абидал. Той се възползва от перфектно организирана атака от Шави и Лионел Меси. За Атлетик (Билбао) вкара Фернандо Йоренте.

За Ерик Абидал попадението бе първо от 2000 г. насам и едва трето в цялата му кариера. То дойде в мач №150 за Хосеп Гуардиола като треньор на Барселона. Това бе 28-то равенство на тима под негово ръководство. Пеп е извел играчите си до 109 победи и е загубил едва 13 срещи.

Дебют за каталунците записа новото попълнение Ибрахим Афелай. Холандецът се появи минути преди последния съдийски сигнал на мястото на Давид Вия. Първи мач за 2011 г. изигра суперзвездата Лионел Меси. Аржентинецът изгледа от трибуните предишния двубой с Леванте след като получи по-дълга почивка от Гуардиола.

В следващата фаза Барселона ще срещне победителя от сблъсъка между Хетафе и Бетис. Първата среща завърши с успех за Хетафе с 2:1. Реваншът е утре вечер.

На четвъртфинал се класираха още Севиля и Депортиво (Ла Коруня). Севиля записа победа и във втория си мач с Малага, този път с 3:0. С общ резултат 8:3 тимът продължава напред.

Депортиво (Ла Коруня) пък се нуждаеше от продължения срещу Кордоба, за да стигне до четвъртфиналите. В редовното време резултатът и от втория мач бе 1:1. В продълженията обаче Депортиво отбеляза два гола и продължава в следващата фаза