Лацио се върна на върха

Нападателите на Лацио Мауро Сарате и Серджо Флокари отбелязаха двата гола срещу Наполи Снимка: Getty Images

Лацио се завърна на първото място в Серия "А", след като спечели с 2:0 сблъсъка с третия в класирането Наполи с 2:0.

Столичани поведоха на съперника си с гол на Мауро Сарате. Аржентинецът реагира гневно на смяната си при загубата от Чезена през седмицата, но треньорът Едоардо Реа не го наказа за този инцидент и го пусна титуляр, като това се оказа добър ход. Освен вкарания гол Сарате допринесе за успеха на "орлите" и с асистенция за второто попадение - дело на партньора му в нападението Серджо Флокари.

Въпреки спечелените три точки Лацио могат да бъдат отново изпреварени, ако Милан спечели дербито с Интер довечера от 21:45 ч.

ХІІ кръг от Серия "А" мина и под знака на хеттрика, като двама играчи се отличиха по този начин.

Миналогодишният голмайстор на италианското първенство Антонио ди Натале отбеляза три гола още през първото полувреме за разгрома на Удинезе над Лече с 4:0.

Аржентинският национал Хавиер Пасторе пък  се оказа решаващата фигура в дербито на Сицилия между Палермо и Катания. Очакваше се халфът, който е желан от Барселона, да не играе в този мач заради контузия на коляното. Въпреки това той излезе титуляр и донесе победата на отбора си с 3:1.

Тази среща бе първата, на която тифозите на Катания бяха допуснати да посетят гостуване след от 2007 г., когато при безредици загина един полицай.

Българският национал Валери Божинов не започна като титуляр за Парма при гостуването на Бари въпреки победния си гол срещу Сампдория в четвъртък и влезе в игра в 71-ата мин.на мястото на Креспо. "Дуковете" отново взеха минимална победа с гол на Кандрева и вече са по-спокойни на 14-ото място.