Леванте съсече Реал за първи път във Валенсия

Роналдо видимо изглеждаше невъзстановен от мача с Динамо (Загреб), след като се появи срещу Леванте след почивката Снимка: Getty Images

Храбрият тим на Леванте постигна историческа победа с 1:0 над Реал (Мадрид) в мач от IV кръг на Примера дивисион.

Освен че това е първа загуба за "Белия балет" от началото на сезона в Ла Лига, е и първи успех за "жабите" срещу именития си съперник на своя "Сиутат де Валенсия". До този момент Леванте имаше само една победа над Реал, но постигната на "Сантяго Бернабеу".

Ключов момент за триумфа на тима от Валенсия бе изгонването на Сами Кедира в 40-ата минута. Тогава след едно нарушение срещу Анхел Ди Мария се разгоря сериозна искра между играчите на двата отбора.

След продължителни блъсканици и симулативни падания бяха раздадени няколко жълти картона, като за Кедира това бе втори и по този начин остави Реал с 10 души на терена.

До възникването на тези събития мадридчани имаха тотално превъзходство и бяха изпуснали няколко чисти положения, но веднага след това Леванте изравни играта и започна да поглежда по-смело към вратата на Икер Касияс.

Тя бе разпечатена в 68-ата минута при показна контраатака на домакините, при която Аруна Коне получи топката на 6-7 метра почти фронтално и с истински снаряд прати топката над главата на стража на Реал, който нямаше как да реагира.

Жозе Моуриньо опита да отговори на предизвикателството, пускайки в игра ненапълно възстановения от своята травма от Загреб Кристиано Роналдо и Месут Йозил, но до реално положение за гол не се стигна.

По-рано тази вечер Радамел Фалкао сътвори голово шоу за феновете на Атлетико (Мадрид), реализирайки хеттрик срещу Расинг Сантандер за крайното 4:0.

Това бяха и първите попадения на колумбийската звезда в първенството на Испания, след като преди три дни откри головата си сметка за новия си отбор и в Лига Европа. Автор на другия гол бе Адриан.