Байерн продължава с грешките в Бундеслигата

Немският шампион Байерн (Мюнхен) продължава с грешките в Бундеслигата Снимка: Getty Images
Немският шампион Байерн (Мюнхен) продължава с грешките в Бундеслигата

Немският шампион Байерн (Мюнхен) продължава с грешните стъпки в Бундеслигата. Тази вечер баварците завършиха 0:0 с Кьолн. Футболистите на треньора Луис ван Гаал не отбелязаха гол въпреки по-активната си игра през всичките 90 минути,

В предишните два кръга тимът падна от Кайзерслаутерн с 0:2 и направи 0:0 в дербито с Вердер (Бремен). Така Байерн продължава да заема осмо място в класирането с актив от едва пет точки, докато Кьолн е с четири. Баварците имат само един успех от началото на сезона.

„Днес не успяхме да използваме шансовете си, защото последният ни пас не бе достатъчното добър. Направихме всичко взъможно, за да създаваме положения в наказателното поле, но това не се брои, след като не съумяхме да отбележим.

Кьолн се защитаваше с 10 човека в наказателното и трябваше да бъдем много прецизни с финалното подаване. Срещу толкова много противници обаче бе наистина трудно", заяви след мача Луис ван Гаал.

Начело в класирането излезе Майнц 05, който записа четвърта поредна победа от началото на първенството. Тази вечер тимът надделя с 2:0 над Вердер (Бремен). След този кръг, който завършва утре, Майнц 05 ще остане единственият тим, който има пълен актив от точки от старта до сега.

Такава възможност имаше и Хофенхайм, но тази вечер съставът направи 2:2 срещу Кайзерслаутерн. За разлика от предните два мача пък българският национал Илиян Мицански този път попадна в групата на Марко Курц, но остана на резервната скамейка през всичките 90 минути.