Контактна леща провали сблъсъка между Надал и Джокович

Проблем с контактната леща провали мача на Новак Джокович срещу Рафаел Надал Снимка: getty images
Проблем с контактната леща провали мача на Новак Джокович срещу Рафаел Надал

Проблем с окото и носената контактна леща провалиха очаквания с огромен интерес сблъсък между първия и третия в световната ранглиста при тенисистите Рафаел Надал и Новак Джокович. Срещата бе от четвъртия ден на финалния „Мастърс" турнир в Лондон.

Джокович започна да изпитва проблеми още в първия сет при 4:4. В резултат на това той допусна пробив и загуби битката с 5:7. Веднага след края на сета сърбинът поиска лекарска помощ, но и това не даде резултат. Надал спечели с 6:2 и с втора поредна победа в група „А".

Световният номер 1 направи шест аса в мача и нито една двойна грешка, докато Джокович записа срещу името си седем директни точки от сервис и една двойна грешка.

С успеха си Рафа е почти сигурен за полуфиналите на надпреварата. В петък ще играе с Томаш Бердих, за да подсигури участието си в следващата фаза и да избере с кой от група "В" иска да играе. Новак Джокович ще може да стори същото, ако победи неудобния за него Анди Родик.

„За мен това бе отличен мач. Много съжалявам за Ноле, дано всичко с очите му да е наред. Това бе най-добрият ми мач в Лондон досега. В първите 10 гейма от днешния двубой, нивото бе невероятно високо", сподели Надал след края на срещата.

Това бе сблъсък номер 23 между Надал и Джокович и 16-а победа за Рафа. За последно те се срещнаха на финала на US Open през тази година, където испанецът завоюва първата си титла в Ню Йорк и общо девета в турнир от Големия шлем.

В другия мач от тази група световният номер 6 Томаш Бердих (Чехия) постигна първа победа след като надделя със 7:5, 6:3 над бившия лидер в класацията на ATP Анди Родик (САЩ).