Барселона вкара пет гола и на Леванте

Сеск Фабрегас отбеляза два гола за Барселона срещу Леванте Снимка: Getty images
Сеск Фабрегас отбеляза два гола за Барселона срещу Леванте
Кристиано Роналдо вкара първия си гол срещу Спортинг (Хихон), а Реал спечели с 3:0 Снимка: Getty images

Отборите на Барселона и Реал (Мадрид) записаха нови победи в първенството на Испания. В среща от 15-я кръг на Примера Дивисион тази вечер каталунците се наложиха с 5:0 над Леванте у дома. Малко по-рано пък Реал спечели с 3:0 срещу Спортинг (Хихон) като гост.

Попаденията за Барселона срещу Леванте бяха дело на Сеск Фабрегас, който се разписа на два пъти, Лионел Меси, Исаак Куенка и Алексис Санчес.

За Лионел Меси това бе гол №17 в Ла Лига през този сезон. Аржентинецът се разписа и в предишните два двубоя на „Ноу Камп" - срещу Сарагоса и Райо Валекано. От началото на сезона до този момент Меси е вкарал общо 16 гола на „Ноу Камп" и само един в мачовете на „блаугранас" като гост в Ла Лига. Сеск Фабрегас пък вкара два гола в един мач от първенството за първи път от почти две години. За последно бившият капитан на Арсенал направи това на 27 декември 2009 г. срещу Астън Вила.

За четвърти път през този сезон пък Барселона печели с 5:0 у дома. Предишните три съперника, които получиха пет безответни гола бяха Виляреал, Атлетико (Мадрид) и Майорка. Най-изразителният успех на каталунците бе домакинството срещу Осасуна с 8:0. От отбелязаните от тима 47 гола в шампионата, 39 са вкарани на „Ноу Камп". Тимът не е допуснал гол у дома вече 1121 минути.

Лошата новина за Барселона бе принудителната смяна на капитана Карлес Пуйол. Защитникът започна като титуляр, но заради болки трябваше да напусне терена още в 36-та минута. Очаква се утре да стане ясно точното му състояние и дали ще може да вземе участие в дербито с Реал (Мадрид) следващата събота.

Тимът на Жозе Моуриньо също продължи с убедителното си представяне в Примера Дивисион. Тази вечер Реал се наложи с 3:0 над Спортинг (Хихон) като гост като това бе 14-ят пореден успех на „белите" във всички турнири. Само в първенството на Испания тимът има спечелени 10 поредни победи, в които е отбелязал 39 гола. Общо в шампионата играчите на Жозе Моуриньо са реализирали 49 гола, като 21 от тях са вкарани като гост.

Тази вечер автори на попаденията за Реал станаха Анхел ди Мария, Кристиано Роналдо и Марсело. Ди Мария допълни силните си изяви и с асистенция за гола на Кристиано Роналдо. За аржентинеца това бе 11-и голов пас в Ла Лига този сезон. За Роналдо това бе 17-и гол в Примера Дивисион и първи в кариерата срещу Спортинг. От настоящите тимове в елита непоразени от "седмицата" остават само Бетис, Леванте и Гранада.

Спортинг (Хихон) завърши мача с 10 души след като в 80-та минута с за втори жълт картон бе изгонен Себастиан Егурен.

За треньора на Реал (Мадрид) Жозе Моуриньо добрата новина бе завръщането в игра на Кака. Бразилецът пропусна последните мачове заради травма, но успя да се възстанови и взе участие в последните десетина минути на срещата. За Кака това бе мач №50 с екипа на Реал.