Девет гола в аржентинско дерби

Авторът на феноменален хеттрик за "червените дяволи" Ернесто Фариас е в прегръдките на своите съотборници Снимка: Goal.com

Незабравимо шоу предложиха снощи аржентинските грандове Бока Хуниорс и Индепендиенте (Авеланеда), завършвайки 4:5 в дербито от V кръг.

Успехът на Индепендиенте сложи край на серията на Бока от 33 мача без загуба и бе истински шок за домакините предвид позициите на двата отбора в класирането.

До миналия кръг шампионите от приключилото през декември първенство Апертура оглавяваха класирането в Клаусура с актив от 10 точки, а техните съперници бяха последни без нито една.

Това доведе до оставката на треньора Рамон Диас, като във вчерашния двубой "червените дяволи" бяха водени от временно назначения Кристиан Диас. Очаква се днес да бъде обявен специалистът, който ще поеме длъжността за постоянно, но след грандиозния успех снощи, е възможно и бившият помощник да остане.

Спектакълът на "Ла Бонбонера" започна вихрено още от първата минута, когато 19-годишният нападател Патрисио Видал откри за гостите, а в 7-ата Осмар Ферейра удвои аванса.

Към 74-ата минута резултатът бе 4:3, като защитникът на Бока Факундо Ронкалия се разписа на два пъти за този обрат.

Мачът вървеше към очаквана победа на столичани, но Ернесто Фариас, който вече имаше едно попадение, се разписа още два пъти, оформяйки хеттрик в 89-ата и 95-ата минута на мача!

По ирония на съдбата и той, и авторът на втория гол Ферейра, са юноши на вечния враг на Бока Хуниорс Ривър Плейт и в радостта си те не пропуснаха да провокират агитката на домакините.

Какъв мач, каква сензация, каква еуфория, какъв по-добър начин за излизане от кризата за най-титулования клуб в Латинска Америка, рекордьорът по спечелени трофеи в Копа Либертадорес Индепендиенте!