Черно море вкара 5 на Калиакра преди да посрещне ЦСКА

Играчите на Черно море си припомниха какво е да се побеждава точно преди очаквания с голям интерес мач с ЦСКА Снимка: ChernoMorePFC.bg

Варненският Черно море прекъсна лошата си серия от четири последователни мача без победа, разгромявайки с 5:0 Калиакра насред Каварна в последния мач от IX кръг на "А" група.

Така "моряците" си върнаха с пълна сила самочувствието три дни преди да приемат на "Тича" състава на ЦСКА.

Варненци си опекоха работата още до почивката. Първо капитанът Георги Илиев откри за гостите в 23-ата минута, след като възстановяващият се до съвсем скоро венецуелец Хермес Паломино преодоля двама защитници по дясното крило и комбинира с него.

Седем по-късно Дончо Атанасов направи прострелно центриране отляво към далечната греда, където се хвърли Георги Божилов и на празна врата покачи.

Сашо Александров направи резултата класически в 70-ата минута, а след още осем Паломино стреля в напречната греда, а оттам топката се оплете в мрежата за четвърти път.

Минута преди да изтекат редовните 90 Илиев отбеляза втория си гол след изстрел от разстояние за крайното 5:0.