Бразилия завърши първа в групата си

Бразилия и Португалия завършиха миролюбиво 0:0 в последния си мач от групата в ЮАР Снимка: getty images

Бразилия и Португалия е предпоследната двойка осминафиналисти на световното първенство в Южна Африка. Двата тима се класираха за директните елиминации от група G.

В мача помежду си, който бе трети от битката в потока, Бразилия и Португалия завършиха 0:0. Така Селесао запази първото си място и очаква съперника си на осминафинала - втория в групата на Испания, Чили, Швейцария и Хондурас.

Тимът на Карлос Дунга не успя да се присъедини към тези на Аржентина и Холандия, които записаха по три поредни победи.

Техният съперник - Португалия пък е едва вторият тим, който продължава напред без допуснат гол. Същото преди дни направи и Уругвай, който обаче има отбелязани три гола по-малко от португалците.

В двубоя помежду си Бразилия и Португалия имаха куп възможности да си отбележат гол, но не успяха да ги реализират. Съдията Бенито Арчундияпък спести червен картон на бразилеца Жуан в 25-та минута.

Първи мач като титуляр от шест месеца и 13 дни изигра централният защитник Пепе. Той лекуваше тежка контузия, заради която пропусна първенството на Испания.

В другия мач от група G тази вечер Северна Корея отстъпи на Кот д'Ивоар с 0:3.

Попаденията отбелязаха Яя Туре в 14-та, Ромарик в 20-та и Калу в 82-та минути. Африканският тим вкара още два гола чрез Дидие Дрогба и Диндан, но те бяха отменени заради засада.

„Това беше един фантастичен мач. Бразилия е много силен отбор, но ние се противопоставихме успешно.

Моите играчи бяха фантастични, поведението им на терена бе отлично и имаме голяма заслуга за това съперникът да не успее да отбележи гол.

От тук нататък ни предстоят различни като характер двубои . Сега победителят взима всичко, а загубилият - нищо и ние вече мислим за тях.

Преди това обаче имаме четири дни почивка, в които трябва да се възстановим от умората", коментира треньорът на Португалия Карлош Кейрош.

Той обяви, че няма предпочитания кой ще бъде следващия съперник на тима му. Португалия очаква развоя на битката в група Н като ще се изправи срещу победителя в нея.

Един от лидерите в състава пък - Шимао Самброза призна, че не желае да среща Испания още на този етап от борбата.

„Португалия игра предимно в защита и се опита да покаже добра контраатака най-вече чрез Кристиано Роналдо. Групата ни бе доста тежка затова фактът, че сме първи е един страхотен резултат.

Сега започва сложната част от първенството. Не можем да си позволим да загубим нито един мач от тук нататък", заяви вратарят на Бразилия Жулио Сезар.