Борусия (Д) се доближи до Байерн след разгром над Волфсбург

Страхотно шоу за своите фенове сътвориха играчите на Борусия (Дортмунд) Снимка: Getty Images
Страхотно шоу за своите фенове сътвориха играчите на Борусия (Дортмунд)

Шампионът на Германия Борусия (Дортмунд) разби Волфсбург с 5:1 за кеф на близо 80 000 свои привърженици на "Сигнал Идуна Парк" в мач от XII кръг на Първа Бундеслига.

С новите три точки "жълто-черните" се доближиха на само две от лидера Байерн, заемайки второто място във временното класиране.

Баварците обаче могат да възстановят преднината си отпреди кръга, ако в неделя вечер победят предпоследния Аугсбург като гост.

Апетитната хапка за европейските грандове Марио Гьотце откри за домакините още в 12-ата минута с удар по земята в далечния ъгъл след чудесна многоходова комбинация между няколко души по дясното крило.

Направилият отличен мач национал на Япония Шинджи Кагава покачи в самия край на първата част, като бе изведен сам срещу вратаря и хладнокръвно го надигра.

Александър Хлеб върна надеждите на "вълците" в 60-ата минута при една контраатака, но само 120 секунди след това Бендер ги попари.

Страхотен пас на Кагава с външен фалц изведе Левандовски, за да може етническият поляк да се разпише за 4:1, а накрая остана време и на Гьотце за неговото второ попадение.

Впечатляващ обрат сътвори Вердер на своя терен срещу Кьолн. Бременци губеха на почивката с 0:2 точни изстрели на Клеменс и Подолски.

Клаудио Писаро обаче бе героят на вечерта, реализирайки хеттрик през второто полувреме. Вердер, както и Борусия (Дортмунд) имат по 23 точки, но могат да бъдат изпреварени от Шалке 04, който среща Хановер в неделя.