Наша лекоатлетка на крачка от медал на европейското

Ваня Стамболова остана на крачка от медал на европейското първенство по лека атлетика в зала в Париж Снимка: БГНЕС

Ваня Стамболова остана на крачка от медал в бягането на 400 м на Европейското първенство по лека атлетика в зала в Париж. Възпитаничката на Георги Димитров не успя да се пребори за отличие и финишира на четвърта позиция във финала с постижение от 52,58 сек.

Изненадата във финала на 400 м поднесе чехкинята Дениса Росолова, която спечели европейската титла с личен рекорд от 51,73 сек. 24-годишната Росолова направи страхотен финален спринт и в последните метри изпревари рускините Олесия Красномовец и Ксения Задорина. Красномовец, която е лидер в европейската ранглиста за сезона с 51,22 сек, спечели сребърното отличие с резултат 51,80 сек. Задорина се окичи с бронзовото отличие с резултат 52,03 сек.

Българското участие в Париж завършва утре с финала в скока на височина при жените, където ще участва Венелина Венева-Матеева. Борбата за разпределението на медалите започва в 16,30 часа българско време.