Левски помрачи празника на "Лаута"

Здравко Лазаров и останалите му съотборници не успяха да спрат Левски Снимка: Sport1.bg
Здравко Лазаров и останалите му съотборници не успяха да спрат Левски

Отборът на Левски успя да се наложи с 3:2 над Локомотив насред Пловдив в един от качествените двубои в "А" група тази пролет, игран пред почти пълни трибуни на стадиона в парк "Лаута".

Така три кръга преди края "сините" продължават да изостават на 5 точки от лидера Литекс, макар че шансовете им за титлата са само теоретични.

Срещата бе предшествана от едноминутно мълчание в памет на починал запалянко на пловдивчани.

"Смърфовете" стартираха по-добре в дербито, като излязоха напред в резултата в 20-ата минута.

Базил де Карвальо бе изведен с дълъг пас зад "синята" отбрана и хладнокръвно прати топката зад гърба на Пламен Илиев.

Веднага след попадението сенегалецът отиде до скамейката на своя отбор, взе фланелката си с номер 19 от Левски и демонстративно я показа пред собственика на столичани Тодор Батков и спортно-техническия щаб в лицето на Ясен Петров и Георги Иванов.

Това бе своеобразен реванш на нападателя спрямо клуба от "Герена" заради отношението, което получи оттам покрай зимната му трансферна сага от единия клуб в другия.

Левски се върна в мача в самото начало на второто полувреме. При бърза атака и двойно разиграване между Йовов и Гаджев, първият намери в крайна сметка непокрития Тасевски и македонският национал от няколко метра изравни.

В 56-ата минута Иво Иванов бе изгонен за втори жълт картон за нарушение срещу Златински. Това обаче мотивира гостите, които заиграха далеч по-добре от своя опонент.

В 77-ата минута Йовов успя да заеме по-добра позиция от Мартин Кавдански при един извеждащ пас, което принуди бранителят да го задържи с ръце в наказателното поле.

Реферът Ивайло Стоянов показа бялата точка и даде директен червен картон на играча на Локомотив. Голмайсторът на "А" група Гара Дембеле се нае с изпълнението на дузпата и направи 2:1.

Той блесна далеч повече в 83-ата минута, когато изстреля страхотна бомба от около 30 метра, пращайки топката под напречната греда на Лучини.

Силите на Локо (Пд) стигнаха до още един гол в добавеното време, дошъл след реализирана от Здравко Лазаров дузпа за игра с ръка на Йордан Милиев.

Пирин направи огромна крачка към оставанети си в групата на майсторите, след като разгроми с 6:0 столичния Академик.

По този начин "орлетата" се изкачиха до 12-о място преди утрешния мач между Калиакра и Видима-Раковски, като вече имат актив от 25 точки.

Сливен пък направи плах опит да се върне в борбата за оцеляване, но стигна само до 2:2 като гост на Монтана. "Войводите" трябва повече да съжаляват за пропуснатите три точки, тъй като на два пъти повеждаха в резултата.

В среща без никакво значение Черноморец победи Миньор с 1:0 на Стадиона на мира в Перник.