Челси без проблеми срещу Блекпул

Франк Лампард вкара два гола за победата на Челси срещу Блекпул Снимка: Getty Images
Франк Лампард вкара два гола за победата на Челси срещу Блекпул

Напълно очаквано Челси спечели с 3:1 срещу Блекпул и вече е на 9 точки зад Манчестър Юнайтед в битката за титлата в Англия, като шампионите имат и един мач повече.

Победата беше осигурена от отличното взаимодействие на Джон Тери и Франк Лампард - Тери откри в 20 минута, а Лампард добави още две попадения в 63 и 66 минути, което се оказа достатъчно за победата. Блекпул върна един гол 4 минути преди края на мача чрез Пънчън.

Успехът обаче отново раздвои феновете на Челси - ветераните продължават да играят  силно и да печелят мачове за тима си, докато новите попълнения - в случая Фернандо Торес, все още не успяват да се впишат в отбора. Испанецът отново не успя да вкара.

И този мач беше поредното доказателство, че разбирателството на терена, градено с години - като това на Тери и Лампард е изключително резултатно, докато Торес и Дидие Дрогба ще трябва още да се потрудят, за да започнат да радват мениджъра на тима Карло Анчелоти.

"Все пак, всички играха добре - обясни Анчелоти след мача. - Направихме някои много добри комбинации, особено през първото полувреме. Торес показа добро взаимодействие с Дрогба, двамата се движат добре, намират се точно. Искахме те да успеят да разтеглят защитата на Блекпул и двамата изпълниха задачата си."

Но фактът остава - голаджията, купен за 50 милиона лири все още няма голове за Челси и напрежението върху Торес се покачва с всеки мач.

Срещу Блекпул Анчелоти остави на пейката Никола Анелка и това може да бъде отчетено като грешка. Но в интерес на истината, проблемът не е у Торес - той напада достатъчно бързо, пласира се добре, но срещу Блекпул на няколко пъти чакаше паса, който така и не дойде. Дрогба просто не вдигаше поглед от терена пред него и не искаше да му подава. След мача Торес обясни, че Дрогба му се е извинил за това неразбирателство.

То обаче може да струва скъпо на Челси оттук нататък.