Мартин Петров с нов гол за Болтън

Българинът блести за Болтън в контролите Снимка: getty images
Българинът блести за Болтън в контролите
Велизар Димитров също се разписа за своя Металург (Донецк), но въпреки това отборът му загуби Снимка: metallurg.donetsk.ua

Мартин Петров продължава да показва отлична форма по време на подготовката с клубния си тим Болтън. Българският национал успя да се разпише и да асистира за едно от попаденията при победата с 4:1 над Брадфорд. Петров остана на терена през всичките 90 минути на срещата.

Българинът откри резултата в мача в 15-ата минута, когато реализира дузпа. Попадението на Петров бе единственото за първите 45 минути.

През втората част паднаха и останалите четири гола. Пратли увеличи преднината за Уондърърс в 65-ата минута, а пет по късно домакините от Брадфорд намалиха чрез Родни.

В заключителните минути на мача Болтън вкара нови два гола. Техни Автори бяха Кевин Дейвис и Иван Класнич, като за попадението на хърватския нападател в последната минута асистира именно Мартин Петров.

Това е поредният силен мач за българина, който обяви, че иска да остане в Болтън и през следващия сезон. По време на турнето на англичаните в САЩ, Марто впечатли с изявите си, като записа попадение и няколко асистенции. Договорът на Петров с Уондърърс изтича догодина.