Игуаин спаси Реал в Хихон

Късен гол на Гонсало Игуаин спаси Реал (Мадрид) от издънка при гостуването на Спортинг  (Хихон) Снимка: getty images
Късен гол на Гонсало Игуаин спаси Реал (Мадрид) от издънка при гостуването на Спортинг (Хихон)

Отборът на Реал (Мадрид) се върна начело на класирането в Примера Дивисион след победа с 1:0 над Спортинг(Хихон) като гост. Трите точки в срещата от 11-ия кръг донесе Гонсало Игуаин. Той се разписа в 82-та минута като преди това удари и гредата.

В 55-ата минута съдията Туриенсо Алварес не зачете редовен гол на "белите". Беше отсъдена несъществуваща засада на Гонсало Игуаин, който вкара с глава. В 85-та минута вратарят и капитан на Реал Икер Касияс спаси успеха на своите след като отрази ударът на Давид Барал.

Феновете на Спортинг превърнаха стадион „Ел Молинон" в истински ад за гостуващия тим. Наставникът Жозе Моуриньо, който заради наказание изгледа мача от официалната ложа, беше посрещнат с неодобрителни възгласи, а футболистите на Кралския клуб изтърпяха шумни освирквания.

Кристиано Роналдо беше фаулиран цели три пъти в първите седем минути и общо шест в цялата среща, а в 40-ата нарушенията бяха 9:0 за домакините. Португалецът не остана длъжен и успя да изпроси червен картон на Алберто Ботиа в последните минути на срещата.

Това е едва втора загуба на Спортинг като домакин този сезон. Другият отбор, който си тръгна с трите точки от „Ел Молинон" е Валенсия. Успехът бе шести пореден за Реал (Мадрид) в Ла Лига и тимът има 29 точки, с една повече от втория Барселона.

Гонсало Игуаин пък отбеляза третия си гол в четири срещи срещу този съперник. Спортинг продължава да бъде един от четирите тима в Испания, на които Кристиано Роналдо не е отбелязал гол. Останалите са Барселона, Леванте и Атлетико (Мадрид).

След края на двубоя португалецът посвети успеха на треньора си Жозе Моуриньо. "Беше трудно да играем на този стадион, имаше много антифутбол. Искахме да спечелим като оставим настрана полемиките, които се разразиха между двата клуба. Голът, с който постигнахме това дойде малко късно, но все пак успяхме да отбележим. Посвещаваме тази победа на треньора. Той днес не бе на пейката, но ние знаехме какви са указанията му", обяви Роналдо.

В другия по-интересен мач от днешната програма на 11-ия кръг в Примера Дивисион Валенсия се наложи с 2:0 над Хетафе. Попаденията бяха дело на Тино Коста и Давид Наваро.

С успеха Валенсия прекъсна серията си без победа в Ла Лига. В последните си четири мача преди срещата с Хетафе тимът  бе спечелил само една точка - при равенството със Сарагоса. Същият бе активът на „лос че" и от последните две домакинства на „Местая". На собствения си стадион тимът вече има спечелени 11 точки. Хетафе пък продължава да има само един успех като гост - срещу Сантандер на 26 септември.