Удинезе отново поведе в Калчото, Лацио и Милан също изпревариха Ювентус

"Зебрите" продължават да поддържат отлично ниво в Италия Снимка: Getty Images
"Зебрите" продължават да поддържат отлично ниво в Италия

Удинезе, Лацио и Милан се възползваха от отложения заради наводненията в Италия мач на лидера Ювентус с Наполи и го изпревариха във временното класиране, след като постигнаха победи в срещите си от XI кръг на Серия "А".

"Зебрите" си върнаха водачеството, което загубиха преди няколко кръга след успех с 2:1 срещу Сиена на "Фриули". Победата идва добде и за самочувствието на играчите, които загубиха тежко от Атлетико (Мадрид) в Лига Европа през седмицата.

Отново над всички за тима от Удине бе Антонио Ди Натале. След негов пас във 2-ата минута в наказателното поле на противника настана меле, в което най-съобразителен се оказа Душан Баста и сърбинът откри.

Чудесна индивидуална акция на Ди Натале след почивката пък бе завършена с дежурно негово попадение, с което на практика уби интригата.

Все пак в 77-ата минута Болцони намали, но това бе максимумът, който играчите на Сиена успяха да постигнат.

С равен брой точки с Удинезе е и правещият отлична есен на домашната сцена Лацио. Столичани стигнаха много трудно до победата си с 1:0 над Парма с гол на Джузепе Скули пет минути преди края.

Шампионът Милан се изкачи с още едно място в таблицата и вече е трети след категоричното 4:0 над Катания на "Сан Сиро".

Златан Ибрахимович даде преднина за "росонерите" с гол от дузпа в самото начало, а Робиньо покачи в средата на първото полувреме.

Франческо Лоди си отбеляза автогол в 68-ата, а Джанлука Дзамброта оформи изразителния успех три минути след това.

Освен Наполи - Ювентус, другият мач, който не се игра заради бедственото положение в Италия, бе Дженоа - Интер.