Ferrari остана без технически директор

Слабият старт на Ferrari този сезон взе главата на техническия шеф на тима Алдо Коста Снимка: getty images

Техническият директор на Ferrari Алдо Коста е напуснал поста си, потвърди италианският тим от Формула 1 днес. Причината за това е слабият старт на сезона за Черните кончета.

Коста е технически директор на Скудерията от края на 2007 година, а сега му предстои да „поеме нови отговорности в компанията", се казва в съобщението на тима.

Италианският отбор въвежда нова структура в техническия департамент на Скудерията, като директор по шаситата става Пат Фрай.

Производството на болидите F150 минава под контрола на Корадо Ланзоне а Лука Марморини остава начело на департамента, подготвящ двигателите за Формула 1, както и електрониката за болидите.

Тримата технически шефове вече ще са под прекия контрол на шефа на тима Стефано Доменикали, а досега техен пряк началник беше Коста.

Гран при на Испания в неделя илюстрира отлично проблемите на Ferrari - двукратният световен шампион Фернандо Алонсо поведе колоната на старта и беше начело до вторите спирания в бокса, след което обаче изостана и на финала завърши на 1 обиколка от победителя.

Скудерията заема третото място в класирането при конструкторите след първите пет състезания този сезон, на 110 точки от Red Bull.

Това е втората сериозна промяна в отбор от Формула 1 след чистката на техническите шефовете в Williams, както и втори пореден трус в Скудерията след скандалите след Абу Даби миналата година.