Шалке се препъна и срещу Нюрнберг

Раул донесе точка на Шалке срещу Нюрнберг с 11-ия си гол за сезона в Бунделсигата Снимка: getty images

Отборът на Шалке 04 отново не успя да спечели двубой от Бундеслигата. В среща от 24-ия кръг „кралскосините" направиха 1:1 с Нюрнберг като домакини. Головете бяха дело на Йенс Хегелер и Раул за домакините през втората част.

Нападателите на Шалке изпуснаха серия от добри положения за гол, а в 82-та минута домакините се разминаха с поражение след като младока Мендлер нацели горната греда, а при добавката от непосредствена близост прати кълбото покрай целта.

Попадението бе под №11 за Раул от началото на сезона в Бундеслигата. Той е на четвърто място при голмайсторите, лидерът Марио Гомес има 18.

Въпреки че не успяха да вземат трите точки Шалке останаха на десетото място в класирането.

В друг мач от кръга Майнц 05 прекъсна серията си от три поредни загуби и спечели с 2:1 срещу Хофенхайм като гост. С успеха тимът на Томас Тухес заема пето място с 40 точки - три преднина пред шестия Хамбургер ШФ.

Тимът от Хамбург пък не успя да спечели срещу намиращия се в дъното на класирането Кайзерслаутерн и направи само 1:1.

С късен гол на Кристиан Щулц Хановер би с 1:0 Санкт Паули и се върна на третото място в класирането.