Вторият гол на Бербатов за сезона донесе равенството на Монако

В отсъствието на Фалкао, Бербатов бе оръжието в нападение на тима от Княжеството

Димитър Бербатов се разписа при равенството 1:1 на Монако срещу гостуващия Лил в мач от четвъртия кръг на френското футболно първенство. Възпитаниците на Леонардо Жардим останаха без домакински успех за сезона, но се придвижиха към средата на класирането с 4 точки.

Лил, който допусна първи гол във вратата си от началото на сезона, се изкачи на второ място с 8 точки. Гостите откриха резултата в 18-та минута, когато след многоходова атака Райън Мендес беше изведен в дясно в пеналта и почти от аутлинията върна към Нолан Ру, който с хубав удар от движение по диагонала преодоля Даниел Субашич.

Монако отвърна с няколко опасни атаки, но удря да изравни чак в 61-та минута. Яник Ферейра Караско проби отлично от дясно и с хубав пас по тревата намери непокрития на далечната греда Бербатов, който от метър-два засече в празната врата с втория си гол за сезона.

Звездата от атаката на Монако Радамел Фалкао не беше включен в групата и изгледа срещата от трибуните на "Луи II". Това засили спекулациите, че колумбиецът ще напусне тима от Княжеството още до края на летния трансферен прозорец, който изтича утре в полунощ.