Локо (Сф) си върна четвъртото място след обрат

Столичните "железничари" показаха, че тази година ще се борят до последно за място в Лига Европа Снимка: Sport1.bg

Столичният Локомотив успя да се наложи с 2:1 над Черноморец в последния мач от XXV кръг на футболното ни първенство.

По този начин "червено-черните" си върнаха четвъртото място във временното класиране, като събраха актив от 44 точки.

Срещата на Националния стадион "Васил Левски" предложи много емоции, като двата тима завършиха срещата в числено намален състав.

Първо Калоян Караджинов бе изгонен в края на първото полувреме след удар с глава в челото на Хайри, а малко след подновяването на играта и Рикардо Андре бе пратен по-рано под душовете при сходна ситуация с Добрев.

Преди това пък гостите от Черноморец имаха основателни претенции за дузпа, след като Лахчев игра с ръка в собственото си наказателно поле, но реферът Таско Тасков остана безмълвен.

Трите попадения в мача паднаха в последния четвърт час. В 76-ата минута груба грешка в защитата на Локомотив позволи на Енис Хайри да слаломира в наказателното поле и да стреля в далечния на Пейков удар.

Две по-късно обаче софиянци възстановиха равенството, след като Марчо Дафчев даде прекрасен пас в коридор към Преслав Йорданов и нападателят хладнокръвно преодоля Колев.

Трите точки за домакините донесе Искрен Писаров в 83-ата минута, възползвайки се от суматоха в бургаската отбрана.

В другия мач днес Монтана и Видима-Раковски завършиха наравно 1:1 на стадион "Огоста" в северозападния град.

Домакините могат да съжаляват за пропуснатата победа, след като първо поведоха чрез Венци Христов, а малко след това Луис Едуардо пропусна да вкара от дузпа.

Севлиевчани на свой ред се възползваха от този подарък и Владимир Владимиров донесе частичния успех осем минути преди края.