Литекс вкара пет гола в първата си контрола

Любо Пенев остана доволен от първата победа на Литекс в контролните срещи по време на зимната подготовка Снимка: БГНЕС

С убедителна победа започна серията от контролни срещи от зимната подготовка на шампиона Литекс. На стадион „Колодрума" в Свиленград, тимът на Любослав Пенев би с 5:0 втородивизионния Брестник.

Попаденията паднаха през второто полувреме. Три минути след подновяването на играта след почивката Страхил Попов проби добре и центрира в наказателното поле където Георги Миланов стреля и въпреки намесата на вратаря, топката все пак се търкулна в мрежата за 1:0.

Още в следващата атака Литекс покачи на 2:0, а точен за „оранжевите" бе младокът Янаки Смирнов, който засече с плонж центриране на Папе Диуф.

Петнадесет минути преди края на мача Литекс стигна до дузпа, след като Здравчев бе съборен в наказателното поле. Зад топката застана Сандриньо, който хладнокръвно се разписа за 3:0.

Десет минути по-късно отново Сандриньо бе точен, разписвайки се на празна врата. В последната минута на срещата името сред голмайсторите записа и Нене.

С контролата приключи и първия подготвителен лагер на „оранжевите" в Свиленград. Литекс се подготвяше там в продължение на 12 дни.