ЦСКА на 6 точки пред Левски

Янис Зику добави две нови попадения на сметката си и с общо седем води в листата на голмайсторите Снимка: BGNES

ЦСКА победи с 4:1 Видима-Раковски и отново излезе на върха в класирането на „А" група с пълен актив от 21 точки от 7 мача.

„Червените" водят с два пункта пред втория Лудогорец, три пред третия Литекс и по шест пред намиращия се на четвърта позиция Черноморец и на пета - вечният враг Левски.

Домакинският мач с отбора от Севлиево започна неочаквано трудно за ЦСКА, като гостите поведоха в 10-ата минута с гол на защитника Цветомир Панов, а малко след това дори имаха възможност да увеличат преднината си.

До края на първото полувреме „армейците" обаче обърнаха резултата до 2:1, а през втората част щатният им голмайстор Янис Зику с нови две попадения, едното от които от дузпа, оформи крайното 4:1.

Така румънецът отново оглави еднолично класацията на стрелците със 7 гола пред Емил Гъргоров (Лудогорец) и Луис Едуардо (Монтана), които имат по 5.

На мача привържениците на ЦСКА изразиха своята солидарност към протестите, обхванали цялата страна след убийството на 19-годишния Ангел Петров в село Катуница, опъвайки дълъг над 20 метра трансперант с надпис „Не желаем да бъдем чужденци в родината си".

Междувременно в другия мач от VII кръг на „А" група, игран днес Калиакра и Светкавица завършиха 1:1. Равенството означаваше, че новакът от Търговище печели първа точка в елита и се откъсва от последното, шестнайсето място, на което без точков актив остана Берое.