ЦСКА би без проблеми Левски Волей за Купата

Волейболният хегемон ЦСКА почти не срещна съпротива срещу Левски Волей Снимка: CEV
Волейболният хегемон ЦСКА почти не срещна съпротива срещу Левски Волей

ЦСКА надви Левски Волей с категоричното 3:0 гейма в последния 1/4-финален мач от турнира за Купата на България.

Двубоят в столичната зала "Сиконко" приключи за малко повече от час, като младите "сини" волейболисти успяха да се противопоставят на по-класния си съперник единствено в първия гейм

Тогава дори те успяха да поведат с впечатляващото 8:3, но впоследствие "армейците" заиграха своята игра и постепенно застигнаха домакините, за да ги обърнат в самия край на частта.

Във втория и третия гейм интрига на практика нямаше, като ЦСКА успя да натрупа солидна преднина още в самото начало.

Наставникът на "червените" Александър Попов бе дал почивка на ветераните Евгени Иванов и Николай Иванов.

На мястото на централния блокировач се появи Стоян Самунев, докато Николай Манчев замени титулярния разпределител и направи доста силен мач.

Срещата между "сини" и "червени" приключи по крайно неприятен начин. Веднага след нея разпределителят на Левски Волей - Борислав Георгиев, научи, че баща му, който боледувал от рак, е починал.

Шампионите ще срещнат на полуфинала бургаския ЛУКОЙЛ Нефтохимик, наложил се преди два дни като гост на УНСС с 3:1.

Другата двойка противопоставя Марек Юнион-Ивкони на Пирин Балканстрой. Мачовете са на 28 март (понеделник) в зала "Христо Ботев" в София.