Литекс с още една шампионска крачка, Локо (Пд) е вече четвърти

Ловчанлии все повече и повече се доближават до четвъртата си титла Снимка: БГНЕС
Ловчанлии все повече и повече се доближават до четвъртата си титла

Настоящият шампион Литекс направи поредна голяма крачка към дублиране на титлата, спечелвайки много трудно с 1:0 срещу Черно море на негостоприемния стадион "Тича" във Варна.

Така шест кръга преди края "оранжевите" продължават да бъдат убедителен лидер в класирането, като вече имат 61 точки.

От своя страна "моряците" изостанаха от отборите, които се борят за европейска виза, оставайки шести с 39 точки.

Домакините могат да съжаляват, че не стигнаха поне до равенството, тъй като изпуснаха голям брой положения по подобие на мача им с Левски в София.

Ловчанлии от своя страна се възползваха максимално от това и удариха противника в 61-ата минута, когато Георги Миланов бе изведен от Дока на стрелкова позиция в наказателното поле и прати топката в далечния на Денчев ъгъл.

Само 60 секунди по-късно мачът стана още по-напечен. Дончо Атанасов бе изпуснат от защитата на Литекс и излезе сам срещу Виничиус. Николай Бодуров обаче го повали на тревата, което означаваше червен картон.

До края на срещата Черно море наложи тотален превес, но отново изпусна добри възможности за попадение.

Пловдивският Локомотив вкара три безответни гола на Миньор и вече е четвърти в таблицата, изпреварвайки съименника си от София. "Червено-черните" обаче играят по-късно тази вечер с ЦСКА и могат да наваксат.

Базил де Карвальо записа на два пъти името си сред голмайсторите. Той откри с глава в 25-ата минута, а в 38-ата направи резултата класически с точен шут от малък ъгъл.

Между двата гола на сенегалеца успя да се вклини и Христо Златински, засякъл центриране на Сержиньо с глава.

Раздираният от финансови проблеми Пирин се наложи с 2:0 на свой терен срещу Берое и пое глътка въздух в борбата си за оставане в елита.

Иван Цетков откри отблизо след само три минути игра, а Стойков покачи няколко минути преди края.

Малко след това "орлетата" претендираха за трети гол след едно директно изпълнение на Цветков от ъглов удар, но такъв не бе зачетен.

Калиакра пък показа, че няма намерение да се разделя бързо с елитната ни група и успя да излъже Академик с 1:0 на стадион "Славия". Голът за тима на Цонко Цонев вкара Георги Станчев в 78-ата минута.

Така каварненци се изравниха със "студентите" на дъното на подреждането, но са пред тях заради по-добрата голова разлика, тъй като в преките двубои има абсолютно равенство.