Стяуа спечели дербито в сърцето на врага

Стяуа спечели дербито в сърцето на врага Снимка: Romanian-Football.com
Ексцентричният президент на клуба Джиджи Бекали бе много щастлив след мача
Българският защитник Валентин Илиев игра 90 минути и получи незаслужен жълт картон Снимка: Novsport.com

Стяуа победи с 3:1 вечния си съперник Динамо (Букурещ) снощи на собствения му стадион.

Това бе първи успех за „армейците" на „Стефан Велики" от цели седем години.

Със спечелените три точки Стяуа се изкачи на четвърто място в класирането на румънското първенство с 28 точки след 16 изиграни кръга, но изостава от лидера Динамо с цели 8.

Началото на двубоя снощи бе дадено от бившия национал на Румъния Флорентин Петре, добре познат и в България. Легендата на Динамо (Букурещ) прекрати кариерата си тази година като футболист на Виктория (Бранещи), а правото да бие центъра му бе дадено в чест на неговото назначаване в щаба на „бяло-червените".

Дербито не започна добре за Стяуа - в 20-ата минута българският защитник Валентин Илиев, който бе титуляр и игра цял мач, получи жълт картон от рефера Кристиан Балай, без да е играл с ръка в наказателното поле, а водещият голмайстор в Лига 1 Мариус Никулае откри за „кучетата" от отсъдената дузпа.

„Стелистите" обаче отвърнаха веднага - още при първата атака след изпълнението на центъра нападателят Раул Русеску изравни резултата, а след почивката - в 59-ата мин., направи 2:1 за отбора си.

В самия край на мача неговият партньор в атаката Михай Костеа пък фиксира крайното 3:1.

Отборът на Стяуа имаше и българска подкрепа от трибуните - фракцията „Legion CSKA Sofia" опъна своето знаме в центъра на гостуващата агитка.

В следващия кръг на „армейците" им предстои друг важен и тежък мач - домакинство на втория в таблицата ЧФР.