Миньор би Славия насред София

Коравият отбор на Миньор успя да измъкне победа от Славия на собствения им стадион Снимка: BGNES

Отборът на Миньор сътвори изненадата в първите четири мача от ХVII кръг на "А" група, побеждавайки с 2:1 футболистите на Славия на собствения им стадион в София.

В срещата повторен дебют с бялата фланелка направи нападателят Мартин Кушев, който се завърна от гурбет в Русия, но ветеранът не можа да помогне особено за каузата.

Любопитна ситуация се разигра в 55-та минута, след като лекарят на Славия бе изгонен от резервната скамейка. Причината за това бе разпра с четвъртия съдия Ангел Баялцалиев, който предупреди медика при оказване на помощ край тъчлинията на Дениран, а лекарят демонстрира невъздържано поведение, което доведе до наказанието от страна на главния рефер Калин Людмилов.

„Знаехме, че ни очаква труден мач с отбора на Миньор. От началото на седмицата говорим за този мач и всичко, което може да се случи. Имах притеснения, че може да има подценяване от страна на нашия отбор. Играхме много хаотично", оплака се на пресконференцията треньорът на Славия Емил Велев.

„Успяхме да се върнем в мача, но след отбелязването на техния втори гол не можахме да го направим за втори път. Просто бяхме много слаби, а за нас победата бе много важна", каза още той.

Интересен мач, завършил 3:2, изиграха отборите на Монтана и Калиакра. Първо домакините откриха чрез новото си бразилско попълнение Андерсон, но новаците в "А" група успяха да обърнат резултата. Това обаче не бе всичко, защото с два гола в 87-ата и 92-ата минута нападателят Атанас Чепилов успя да донесе трите точки на Монтана.

Подобна късна развръзка имаше и друг двубой от долната половина на таблицата - Видима-Раковски - Академик. Там обаче празнуваха гостите от София, които чак в третата минута на добавеното време спечелиха минимална победа с гол на опитния Стойко Сакалиев след контраатака. Така отборът от Севлиево изглежда твърд фаворит за отпадане със само 9 точки от 17 мача на последното 16-о място.

Двата отбора над Видима-Раковски Сливен и Пирин пък размениха местата си след минимална победа на "войводите" в прекия им двубой.