Стенли и Вила аут от Шампионската лига

Джеймс Милнър и съотборниците му в Астън Вила нямаха повод за радост след двубоя с Манчестър Сити Снимка: Бгнес

Манчестър Сити  сложи край на амбициите на Стилиян Петров и съотборниците му в Астън Вила да се доберат до място в Шампионската лига. В пряк сблъсък за четвъртото място, гражданите биха с 3:1. Другият съперник на Манчестър Сити за четвъртото място - Тотнъм записа минимална победа с 1:0 над Болтън. Така развръзката в спора за последната квота за престижната надпревара ще се състои в последния кръг на Висшата лига когато се срещат Манчестър Сити и Тотнъм.

Астън Вила ще трябва да се задоволи с участие в турнира Лига Европа.Националът ни Стилиян Петров записа пълни 90 минути срещу гражданите, но не успя да помогне на тима си.

Евертън пък се сбогува с надеждите да участва в клубните надпревари на стария континент, след като завърши наравно 0:0 със Стоук Сити като гост. "Карамелите" продължиха серията си от девет поредни мача без загуба, но пък не успяха да преодолеят защитата на "грънчарите". Фил Ягиелка отбеляза попадение в 72-та минута, но то бе отменено, което накара Дейвид Мойс да започне да спори с четвъртия съдия.

По този начин Евертън е на четири точки от седмия Ливърпул, който заема последното място, даващо участие в европейските клубни турнири. Играчите на Дейвид Мойс обаче имат само още един мач и е невъзможно да стопят преднината на градския съперник.