Ливърпул и Арсенал стартираха с равенства

Шведът Себастиан Ларсон отбеляза красив изравнителен гол за гостите със странична ножица Снимка: Getty Images

Грандовете Ливърпул и Арсенал започнаха с равенства новия сезон във Висшата лига на Англия.

Ливърпул започна вихрено домакинския си мач със Съндърланд, но в крайна сметка трябваше да се задоволи с резултат 1:1.

Още в 6-ата мин. Луис Суарес си спечели дузпа, но не успя да уцели вратата от бялата точка. Само пет минути обаче бяха нужни на уругваеца, за да открие резултата с глава след центриране на Чарли Адам от фаул.

Освен шотландеца, дебют за Ливърпул в Премиършип направиха и останалите нови попълнения - Стюърт Даунинг, Джордан Хендерсън и испанския ляв бек Хосе Енрике.

Мърсисайдци доминираха напълно през първото полувреме и Анди Керъл отбеляза второ попадение, което бе отменено за съмнителен фаул в нападение.

През втората част шведът Себастиан Ларсон от отбора на гостите донесе хикса със страхотен гол със странична ножица.

„Мисля си, че равенството е справедлив резултат", призна мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш, „Може би бяхме ощетени с непризнатия гол на Керъл, но заради усилията си Съндърланд заслужи точката".

Без звездите си Фабрегас и Насри, чиято продажба се очаква да бъде официално обявена до часове, Арсенал завърши 0:0 като гост на Нюкасъл. Днешната среща нямаше нищо общо със спектакъла, който изнесоха двата отбора при последния си мач, завършил 4:4.

Най-запомнящият се момент бе в 76-ата мин., когато грубиянът Джоуи Бартън хвана за врата новото попълнение на „артилеристите" Жервиньо, а африканецът се опита да го удари. За всеобща изненада изгонен бе само футболистът на Арсенал.

С Мартин Петров в състава си Болтън разгроми с 4:0 новака във Висшата лига Куинс Парк насред Лондон. Българският национал остана на терена през целия мач.

Също 90 минути игра и капитанът на Астън Вила Стилиян Петров при нулевото равенство с Фулъм.

Третият ни сънародник в Премиършип Димитър Бербатов утре гостува със своя Манчестър Юнайтед срещу Уест Бромич в Бирмингам.

Междувременно защитникът Александър Тунчев дебютира за Кристъл Палас в Чемпиъншип като титуляр при победата с 2:0 над Бърнли и остана в игра до края.