Лукойл спечели дербито в баскетшампионата

Лукойл спечели първото дерби с Левски от новото баскетболно първенство Снимка: BGNES
Лукойл спечели първото дерби с Левски от новото баскетболно първенство

Лукойл Академик спечели дербито на втория кръг на новото баскетболно първенство срещу подгласника си от миналата година Левски. Шампионите се наложиха с 88:72. Най-резултатни за победителите бяха Джеймс с 16 точки, Аврамов и Питърсън с по 14 точки. За Левски най-много вкара Харпър 29 и Павел Иванов - 11 точки.

„Мисля, че освен първото полувреме, направихме и прилична трета част. Смятам, че след като поведоха с 12 точки, ние успяхме да се върнем в мача и да намалим до три точки. Трябва да отбележим, че от ЛукОйл повече баскетболисти играха добре, докато при нас само Харпър и донякъде Павел Иванов. Всички други бяха под своите възможности", отсече старши треньорът на Левски Тити Папазов след поражението

"И ние и Левски направихме много грешки. Надявах се мачът да бъде по-качествен, но липсата на сериозни мачове в последните 10 дни оказа сериозно влияние и това попречи на играчите да покажат истинските си възможности", заяви колегата му от Лукойл Йовица Арсич.

Първа победа за сезона записа Черно море. Варненци се наложиха с 81:71 над Спартак (Плевен) като гост. Най-резултатен за „моряците" беше Васил Кьосев със 17 точки, а Симеон Илиев добави 15 за успеха.

Хрисимир Димитров наниза 26 точки за тима воден от Дарин Великов, а Александър Дяковски се отчете с 13, но и това не помогна на Спартак да предотврати загубата.

Изненадата на кръга дойде от Бургас където местния Черноморец загуби от Балкан с 93:96. За Черноморец най-резултатни бяха Прийст Лодърдейл с 30 точки и 12 борби, Симеон Найденов с 27 точки и Цветелин Иванов с 19. За Балкан се отличиха Георги Давидов с 28 точки и Йордан Бозов с 23 точки. Срещата започна с 50-минутно закъснение заради авария с тока в залата.

В първия мач вчера Рилски спортист би 86:56 Ямбол.