Убедителна втора стъпка към Токио 2020 с 3:0 над Пуерто Рико

Нашите отнесоха Пуерто Рико и вече мислят за далеч по-голямото изпитание срещу Бразилия утре Снимка: Volleyball World

България убедително победи Пуерто Рико с 3:0 (25:20, 25:22, 25:12) във втория си мач от олимпийската волейболна квалификация, която се провежда във Варна.

Българските волейболисти не допуснаха грешка в мача, в който победата беше задължителна, и вече гледат към решителния утрешен двубой срещу Бразилия.

Тази вечер срещу пуерториканците България взе сравнително ранен аванс в първия гейм, но съперникът изравни за 13:13.

Нашите заиграха по-съсредоточено и направиха няколко поредни точки, което им осигури преднина от 19:14 и 22:15, след което първата част беше завършена спокойно с 25:20.

Вторият гейм изглеждаше малко по-оспорван, макар че България отново имаше превес в началото. Пуерто Рико изравни за 11:11, после силни атаки на Розалин Пенчев и Алекс Грозданов дадоха 3 т. предимство на "лъвовете".

Пуерто Рико още веднъж изравни за 19:19, но при 22:22 нашите затвориха гейма с три поредни точки.

В третата част съперникът беше разгромен, след като нашите минаха 10 т. преднина и дръпнаха с 20:7, при което крайният изход вече беше ясен.

Това беше втори успех на България в групата след 3:1 над Египет вчера.

Утре от 20:30 нашите излизат в големия мач срещу Бразилия, който ще определи кой ще завърши на първо място в тази квалификационна група и ще спечели квота за Олимпиадата в Токио догодина.