Стоилов и Балъков със загуби в Лига Европа

Анортозис на Станимир Стоилов падна лошо у дома с 0:2 от македонския Работнички Снимка: uefa.com
Анортозис на Станимир Стоилов падна лошо у дома с 0:2 от македонския Работнички
Новият отбор на Красимир Балъков Хайдук (Сплит) загуби с 0:1 като гост на Стоук Сити, но има добри шансове за реванша Снимка: Официален сайт на Черноморец
Иван Стоянов поигра 17 минути при равенството 1:1 на своя Алания с казахстанския Актобе Снимка: fc-alania.ru

Българските треньори Станимир Стоилов и Красимир Балъков започнаха със загуби участието си в Трети квалификационен кръг на Лига Европа.

Анортозис на Мъри падна от македонския Работнички на свой терен с 0:2 и ще има почти невъзможна мисия на реванша в Скопие след седмица. Вратарят Димитър Иванков направи своя официален дебют за кипърския тим, но не успя да му помогне особено. Цял мач изигра друг бивш български национал - защитникът Игор Томашич, а нападателят Емил Ангелов влезе като резерва в 58-ата минута. Контузеният Станислав Ангелов и новото попълнение Маркиньос, който не бе картотекиран навреме, не влязоха в групата за мача.

Хайдук (Сплит), където треньор е Красимир Балъков, падна с 0:1 при гостуването си на английския Стоук Сити. Мачът мина равностойно, но „грънчарите" бяха взели предимство още в 3-ата минута с гол на Джонатан Уолтърс и го запазиха до края.

Още двама българи, защитаващи цветовете на чуждестранни отбори, взеха участие в снощните мачове.

Ивелин Попов започна като титуляр при загубата на турския Газиантепспор срещу полския Легия с 0:1 у дома, но бе заменен през второто полувреме.

Халфът на руския Алания Иван Стоянов пък влезе като смяна в 80-ата минута при равенството 1:1 във Владикавказ срещу казахстанския Актобе. Племенникът на Йордан Лечков поигра малко повече от очакваното заради дадените от съдията 7 минути добавено време.