ЦСКА пропусна да бие Нолико в Шампионската лига

Пушката бе най-добрият от ЦСКА срещу Нолико в "Арена Армеец София" Снимка: Sport1.bg
Пушката бе най-добрият от ЦСКА срещу Нолико в "Арена Армеец София"

ЦСКА записа четвърта последователна загуба в група "A" на волейболната Шампионска лига, отстъпвайки за втори път от Нолико (Маасейк).

Този път "армейците" се държаха далеч по-достойно от миналата седмица, когато гостуваха на белгийците, но пак не успяха да постигнат първа победа от началото на кампанията, завършвайки 2:3 в зала "Арена Армеец София".

Въпреки това волейболистите на Александър Попов спечелиха първата си точка в своя актив благодарение на спечелените първа и трета част в мача.

Първите два гейма изглеждаха като "дежа вю" за "армейците" от двубоите с Нолико в Белгия и Аркас в Измир - спечелена първа част при игра точка за точка и крайно разочароваща втора.

В третата обаче "червените" играха като едно цяло и бяха безпощадни, печелейки с 25:16, но в четвъртата отстъпиха инициативата към края, за да се стигне до тайбрек.

Там обаче може би и физическите сили напуснаха по-опитните играчи, които дърпаха ЦСКА до момента, а освен това много силни изяви имаше камерунецът Нейтън Вунембайна, който завърши няколко много важни атаки за Нолико, оказали влияние на крайния изход от двубоя.

Най-резултатен за българския шампион бе направилият страхотен мач Евгени Иванов с 15 точки. 13 добави канадецът с английски паспорт Джейсън Халдейн, а Ивайло Стефанов и Велизар Кьосев добавиха съответно по 12 и 10.

Следващият сблъсък на ЦСКА от турнира е на 11 януари, като тогава "армейците" гостуват на Ираклис в Солун. Надпреварата за Николай Иванов и компания ще приключи седмица по-късно с домакинството на Аркас.