Аякс и Динамо отнесоха своите съперници

Мартен Стекеленбург нямаше почти никаква работа по време на мача в Брюксел Снимка: Getty Images
Мартен Стекеленбург нямаше почти никаква работа по време на мача в Брюксел

След Твенте и Байер (Леверкузен), отборите на Аякс и Динамо (Киев) са тези, които на практика си осигуриха продължаване в 1/8-финалната фаза на турнира Лига Европа.

Холандският гранд победи с класическото 3:0 Андерлехт при гостуването си в Брюксел, докато киевчани малко изненадващо отнесоха с 4:1 скъпоструващия състав на Бешиктеш, при това насред "Иньоню".

Алдервейрелд откри резултата на "Констант Ванден Сток" след малко повече от половин час игра, като асистент на попадението бе най-добрият в редиците на гостите Кристиан Ериксен.

Датчанинът също записа името си сред голмайсторите в 59-ата минута, като малко преди това Василевски съкруши своите и не успя да изравни от дузпа.

Точка на спора въобще в общия сблъсък постави Ел Хамдауи в 81-ата минута след втора асистенция на Ериксен.

Истински кошмар изживяха доказано най-шумните привърженици на света - тези на Бешикташ. Той започна в 27-ата минута, когато Вукойевич засече с глава центриране от корнер на Шевченко.

Десет по-късно Рикардо Куарешма възстанови равенството с плътен изстрел в наказателното поле.

Всичко хубаво за "черните орли" приключи малко след подновяването на играта, когато Шевченко оползотвори центриране от ъглов удар и с глава отново изведе Динамо напред.

В 56-ата Юсуф съвсем отказа домакините след добавка при отбита от гредата след шут на Хусев топка.

Крайното 4:1 стана факт в последната минута, като този път Хусев бе поправил своя мерник.

В едно от дербитата на вечерта Наполи и Виляреал не успяха да си отбележат гол в Неапол. Две от сензациите в Лига Европа този сезон - Лех и БАТЕ, не се дадоха в своите домакински срещи.

Полският шампион победи минимално тима на Брага, докато кошмарът на нашите Левски и Литекс завърши 2:2 с Пари Сен Жермен.