Фантастичен обрат на Шалке 04 в Германия

Шалке 04 се възстанови от шокиращата загуба във Финландия през седмицата след паметен обрат срещу Майнц 05 Снимка: Kicker

Полуфиналистът от миналото издание на Шампионската лига Шалке 04 извървя пътя от ада до рая по време на гостуването си на Майнц 05 от III кръг на германската Първа Бундеслига.

"Кралско-сините" бяха тотално надиграни преди почивката и отстъпваха с 0:2, като резултатът можеше да бъде и далеч по-сериозен, но след това съумяха да направят пълен обрат и да стигнат до крайното 4:2.

Австрийският национал Андреас Иваншиц откри за домакините още в 7-ата минута с шут отблизо, а пет по-късно Елкин Сото съвсем уби на пръв поглед интригата в мача, като направи добавка при неумела проява на вратаря на гостите.

Седем минути в началото на второто полувреме обаче бяха нужни на Шалке, за да изравни.

Точни за тима от миньорския град бяха Клаас Ян Хунтелаар на празна врата след асистенция на Раул и Бендикт Хьоведес при центриране от корнер с глава.

Жоел Матип съвсем пречупи "червените" в 82-ата минута, възползвайки се от меле в наказателното поле, а бившият играч на Майнц Кристиан Фухс оформи крайния резултат от пряк свободен удар в 90-ата.

В последния мач от кръга Херта стигна до едната точка като гост на Хановер 96, изравнявайки за 1:1 малко преди края, с което попречи на домакините да излязат еднолично на върха в подреждането.

Там изненадващо водят Борусия (Мьонхенгладбах) и Хановер 96 с по 7 точки, следвани от цели седем тима с по 6.