Удинезе изпревари Лацио за Шампионската лига

Всички искат да прегърнат неостаряващия голаджия Антонио ди Натале (номер 10), който с двете си попадения върна Удинезе на четвъртото място Снимка: Getty Images

Удинезе взе аванс пред Лацио в борбата за класиране в Шампионската лига, побеждавайки го лично с 2:1 в пряк двубой за четвъртото място в Серия "А".

Два гола на неостаряващия стрелец Антонио ди Натале през първото полувреме бяха достатъчни за ценния успех на фриуланите, въпреки че през втората част Габриеле Ангела бе изгонен с червен картон и съдията отсъди дузпа за "орлите". Мауро Сарате обаче пропусна от бялата точка и до края столичани успяха да върнат само едно попадение чрез чеха Либор Козак.

С новите си два гола Ди Натале изпревари с общо 28 Единсон Кавани от Наполи, който има 26. Така 33-годишният нападател е на път да спечели за втора поредна година наградата за "капоканониере" - пръв стрелец на Италия.

След днешната победа Удинезе отново се изкачи на мечтаната четвърта позиция два кръга преди края и има 62 точки - две повече от Лацио и Рома, който вчера завърши 0:0 с новия шампион Милан.

В засада дебне от седмото място грандът Ювентус, който има 56 пункта и се очаква утре да победи на свой терен слабака Киево.

Освен за последното място в Шампионската лига, с пълна сила продължава и борбата за оставане в Серия "А".

Предпоследният в таблицата Бреша допусна фатална загуба с 1:2 у дома от прекия конкурент Катания и отпадна в Серия "Б".

Чезена също би като гост - 2:0 срещу Каляри, а Лече успя да вземе победа с 2:1 в южняшко дерби срещу третия в класирането Наполи, който вече няма за какво да играе.

Болоня и Парма пък направиха, както е прието да се казва, "самоубийствено" нулево реми, като Валери Божинов най-после бе титуляр за "дуковете". Българският нападател остана на терена 69 минути, преди да бъде заменен от Антонио Кандрева.

За изясняване на ситуацията в дъното два мача преди края, е необходимо да изкачаме и изхода от късното дерби между Дженоа и Сампдория. То ще има много по-висок залог за "сините", борещи се да оцелеят, но градският враг, който е на спокойното десето място, с удоволствие би допринесъл за отпадането им.