Победно завръщане на Ботев в Европа!

Следващия път Ботев ще може да разчита и на тях... Снимка: Sportni.bg
Следващия път Ботев ще може да разчита и на тях...

Пловдивският Ботев даде тон на българските евроучастници с успех с 1:0 като гост на казахстанския Астана в първи мач от първия предварителен кръг на Лига Европа.

Чехът Томаш Иршак реализира хубав гол малко преди края на редовното време на първото полувреме, когато завърши многоходова комбинация на "канарчетата".

Наставникът на Ботев Станимир Стоилов нямаше възможност да разчита на новото попълнение Валери Домовчийски, но за сметка на това друг нов - привлеченият от ЦСКА Анисе Абел, започна като титуляр и игра до последните минути, когато бе сменен тактически.

Малко преди края влезе и невъзстановеният напълно от травмата си Тодор Неделев, а Мъри пусна общо 7 чужденци, всичките като титуляри!

Иначе двата отбора си разделиха по едно полувреме. През първата част домакините владееха инициативата и създадоха повечето положения, но след почивката футболистите на Станимир Стоилов заиграха далеч по-добре от своя съперник и при малко повече концентрация можеха да отбележат и второ попадение.

В крайна сметка Ботев се завърна в евротурнирите с победа след 18 години пауза, в които не игра мачове на Стария континент.

Реваншът е следващата седмица, като пловдивчани ще домакинстват на стадион "Лазур" в Бургас.