Валенсия посреща новата година като трети, Атлетико (М) пак разочарова

Роберто Солдадо реализира голове номер 10 и 11 от началото на Ла Лига Снимка: Getty Images
Роберто Солдадо реализира голове номер 10 и 11 от началото на Ла Лига

Младият състав на Валенсия приключва с отлично настроение календарната 2011 г. в Примера дивисион, надделявайки с 2:0 над Малага в последния мач от XVII кръг.

Така "прилепите" затвърдиха третата си позиция преди триседмичната пауза в първенството с актив от 33 точки и е на само 7 от водача Реал и 4 от шампиона Барселона.

Голмайсторът на "бяло-черните" Роберто Солдадо реализира и двата гола във вратата на гостите. Първо в 36-ата минута той бе изведен по прекрасен начин от Жонас, преодоля стража на Малага и спокойно търкулна топката в опразнената врата.

В средата на втората част Жорди Алба пък асистира на Солдадо след красив индивидуален рейд отляво и прецизно центриране, което бе посрещнато от мощно воле.

Бетис направи втори пореден впечатляващ мач след този срещу Валенсия преди седмица, постигайки пълен успех с 2:0 на "Висенте Калдерон".

Алехандро Посуело в 55-ата и Роке Санта Крус в 90-ата развалиха настроението на Атлетико (Мадрид).

Разочарование изпита и приятната изненада тази есен Леванте, отстъпвайки с 1:2 на терена на Гранада.

Осасуна пък изненадващо изкочи на пета позиция след пълен обрат като домакин на Виляреал, а Расинг (Сантандер) и Реал Сосиедад не съумяха да си отбележат гол.

Първенството на Ла Лига се възобновява на 7 януари, а до края на 2011 г. остава да се изиграят реваншите от 1/16-финалите за Купата на краля, като двубоите са във вторник, сряда и четвъртък.