Виляреал продължава да преследва грандовете

Отборът на Виляреал продължава да преследва грандовете Реал (Мадрид) и Барселона Снимка: getty images

Отборът на Виляреал остана единствения тим след осмия кръг в Примера Дивисион, който продължава да преследва грандовете Реал (Мадрид) и Барселона. „Жълтата подводница" спечели дербито на 8-ия кръг срещу Атлетико (Мадрид) с

С успеха Виляреал остана на второто място в класирането с еднакъв точков актив с Барселона - по 19. Виляреал обаче е с по-добра голова разлика от шампионите. Лидер с точка повече е Реал.

Попаденията срещу Атлетико тази вечер отбелязаха Кани, заменил наказания национал Борха Валеро и Джузепе Роси. При попадението си италианецът финтира един куп играчи и създаде един от най-красивите моменти в двубоя.

На Атлетико не успя да помогне дори влизането на Диего Форлан. През цялото второ полувреме пък тимът бе без своя старши треньор Кике Санчес Флорес.

Наставникът, който днес отбеляза първата си годишнина откакто е начело на клуба, бе изгонен от главния съдия секунди след края на първото полувреме.

Решението на рефера дойде след серията от протести в края на частта когато играчите на Атлетико настояваха за отсъждането на дузпа заради нарушение на играч на Виляреал в наказателното поле. Вместо това съдията свири края на първите 45 минути.

Кике Санчес Флорес пък даваше указанията си по мобилния си телефон от трибуните.

Най-интригуващият двубой от днешните срещи в Примера Дивисион бе между Севиля и Атлетик (Билбао). Севиля спечели с 4:3. Двубоят се превърна и във втория по резултатност в кръга след разгрома на Реал срещу Сантандер снощи.

Дежурните си попадения отбеляза исканият от Реал и Барселона Фернандо Йоренте. Той се разписа на два пъти през три минути и излезе на второ място в листата на голмайсторите с шест попадения.

Повече от него има само Кристиано Роналдо - 10.

Още двама играчи вкараха по два гола в двубоя между Севиля и Атлетик (Билбао). Бразилецът Луиш Фабиано се разписа от игра, а Кануте - на два пъти от дузпи.

Вторият отбор от Барселона - Еспаньол пък сложи край на серията без загуби на Леванте след като спечели с 2:1. Новакът Еркулес пък направи 1:1 като гост на Алмерия въпреки че игра без наказания заради червен картон Давид Трезеге.