Шалке разгромен от Кайзерслаутерн

Феликс Магат и Шалке претърпяха поражение с 0:5 от Кайзерслаутерн Снимка: getty images
Феликс Магат и Шалке претърпяха поражение с 0:5 от Кайзерслаутерн

Германският вицешампион Шалке 04 претърпя нова загуба в Бундеслигата. В среща от 14-ия кръг на първенството „кралскосините" бяха разгромени с 0:5 на Кайзерслаутерн като гост. Българският нападател Илиян Мицански се появи в игра в 84-ата минута, но не успя да се запише сред голмайсторите. Поражението прати "кралскосините" на 15-а позиция, докато Кайзерслаутерн е 11-и.

Два гола за успеха на Кайзерслаутерн отбеляза Сръджън Лакич, по един добавиха Амедик, Иличевич и Моравик. Най-чистото положение за Шалке пък изпусна Раул в 43-та минута. От късо разстояние испанският нападател не успя да преодолее вратарят на домакините като топката се удари и в гредата. Това бе седмо поражение за Шалке от старта на първенството. Кайзерслаутерн записа петата си победа.

Шампионите от Байерн (Мюнхен) пък записаха най-доброто си класиране през този сезон след като се наложиха с 4:1 над Айнтрахт (Франкфурт). Победата изстреля тима на Луис ван Гаал на пето място в подреждането.

Баварците решиха двубоя в своя ползва в рамките на точно две минути през второто полувреме, след като на почивката резултатът все още беше 1:1. Решителните попадения, които подсигуриха успеха след паузата бяха дело на Томас Мюлер и Марио Гомес. Първото и последното за Байерн пък вкара Анатоли Тимошчук. Гомес има вече девет гола от началото на сезона, като в двубоя с Айнтрахт се отчете и с една греда.

Начело в класирането продължава да бъде Борусия (Дортмунд). „Жълто-черните" разбиха 4:1 последния в класирането Борусия (Мьонхенгладбах). След неубедително първо полувреме и резултат 1:1 на почивката, "жълто-черните" бяха пълни господари на терена през втората част и успяха да стигнат до три безответни гола. За пореден път страхотен мач направи 18-годишният Марио Гьотце, който се отличи с две асистенции, докато с гол и асистенция се отчете и Лукас Бариос.

Тимът на Юрген Клоп обаче не успя да си осигури още след този кръг титлата за есенен първенец и да постави рекорд по този показател в Бундеслигата. Това щеше да стане ако вторият Майнц бе завърщил наравно или загубил от Нюрнберг. Майнц обаче спечели с 3:0 и Борусия (Дортмунд) ще трябва да почака поне седмица, за да си подсигури първото място и на теория. В момента Борусия има преднина от седем точки пред втория Майнц и девет пред третия Байер (Леверкузен). Досега със сигурно първо място два кръга преди зимната пауза са били Кайзерслаутерн през сезон 1997/98 и Айнтрахт (Франкфурт) през сезон 1993/94.