Безгрешният Реал съсипа Лион, Манчестър Юнайтед бие за сефте с дузпи

Бензема вкара общо за трети път във вратата на любимия си Лион Снимка: Getty Images
Бензема вкара общо за трети път във вратата на любимия си Лион

Реал (Мадрид) записа трета победа в третия си мач от група "D" на Шампионската лига, надделявайки категорично с 4:0 над традиционно трудния си противник през годините Олимпик (Лион).

Успехът гарантира на повече от 90 % участието на "Белия балет" на 1/8-финалите в надпреварата, след като вече има преднина от 5 точки пред французите и тима на Аякс.

Карим Бензема отбеляза поредния си гол във вратата на предишния си отбор, след като стори това на два пъти миналия сезон.

Той откри резултата в 19-ата минута, когато след центриране от ъглов удар на първата греда Роналдо плъзна с глава топката към втората, където централният нападател просто подложи крак, за да я прати в мрежата.

Домакините се развихриха веднага след почивката. Още в 47-ата минута Кедира покачи, оползотворявайки сам срещу вратаря асистенция на Бензема отляво.

В 55-ата зле отбита топка попадна в краката на Йозил, който от аутлинията опита прострелно центриране. Лорис се опита да пресече подаването, но от ръката му топката влетя в собствената му врата за трети път.

Накрая остана време и Серхио Рамос да се разпише, като оставен абсолютно сам в наказателното поле на гостите при центриране на Кака от корнер опъна мрежата за крайното 4:0.

Аякс записа първа победа в същата група след 2:0 срещу Динамо на "Максимир" в Загреб и вече е втори в подреждането с равен брой точки с Лион, но с малко по-добра голова разлика.

Манчестър Юнайтед постигна най-после първа победа от третия си опит в своята група "C", налагайки се трудно с 2:0 като гост на Оцелул.

"Червените дяволи" обаче отново разочароваха с играта си, но имаха късмет, че срещу себе си не стоя класен съперник, а Уейн Рууни бе точен на два пъти от бялата точка в 64-ата и 92-ата минута.

Димитър Бербатов бе в групата за двубоя на "Арена Национал" в Букурещ, но не се появи в игра.

Бенфика спечели със същия резултат в другия сблъсък от групата при гостуването си на Базел и е едноличен лидер със 7 точки.

Наполи и Байерн не успяха да се победят в дербито на желязната група "А", завършвайки 1:1 на "Сан Паоло" в Неапол.

Баварците излязоха напред в резултата още във 2-ата минута след хладнокръвен изстрел на Кроос, но съотборникът му Бадщубер изравни силите на терена малко преди почивката, засичайки едно центриране отдясно в своята врата.

Като цяло гостите бяха тези, които диктуваха събитията на терена, но пропуснатата дузпа Марио Гомес и многото пропуски ги лишиха от победата.

Такава за сефте постигнаха лидерите в Премиършип от Манчестър Сити, измъквайки я в 3-ата минута от добавеното време срещу Виляреал у дома.

Кани смрази трибуните на "Итихад" още в 4-ата минута, но две преди края на първата част Марчена стана поредният футболист в мачовете тази вечер, разписал се в собствената си врата.

Аржентинският голмайстор Серхио Агуеро се превърна в героя на вечерта за "небесно-сините", засичайки топката на празна врата в 93-ата минута след пас на Сабалета.

Интер и ЦСКА (Москва) дадоха сериозни заявки за излизане от игровата си криза през последните един-два месеца, постигайки важни победи в група "А".

"Нерадзурите" измъкнаха второ поредно гостуване, този път с 1:0 над Лил и вече водят с 6 точки в таблицата. Единственият гол на стадион "Метропол" бе дело на Пацини в 21-ата минута.

Няколко часа по-рано московските "армейци" вкараха три безответни попадения във вратата на турската изненада до момента Трабзонспор. Думбия на два пъти и Кауня изведоха ЦСКА до първата победа в групата и засега 2-ото място.