Манчестър Юнайтед с труден обрат срещу третодивизионен съперник

Майкъл Оуен отбеляза изравнителния гол срещу Саутхемптън

Манчестър Юнайтед победи с 2:1 Саутхемптън като гост в 1/16-финал за Купата на Англия. Успехът им обаче не дойде лесно, като противникът, който се състезава в Лига 1, откри резултата в края на първата част и след почивката не спря да притиска "червените дяволи".

Мениджърът сър Алекс Фъргюсън бе заложил на състав почти изцяло от резерви, като титулярната нападателна двойка Бербатов - Рууни също бе оставена на пейката. Въпреки неблагоприятния резултат шотландецът обаче не пусна Митко и Уейн, а остави до края на мача Майкъл Оуен и Хавиер Ернандес. Именно те двамата отбелязаха головете през второто полувреме, а обратът до голяма степен бе и заслуга на влезлите като смени Нани и Райън Гигс. Попадението на Чичарито бе негово единайсето за сезона във всички турнири и мексиканецът напълно оправдава привличането си в отбора.

Освен Саутхемптън, който показа, че романтиката в най-стария футболен турнир в света е още жива, това направи и единственият аматьорски клуб, продължаващ участието си на осминафиналите - Кроули Таун.

Скромното отборче от Националната конференция - петото ниво на английския футбол, осъществи нов подвиг, побеждавайки с 1:0 като гост играещия в една дивизия по-горе (Лига 2) Торки Юнайтед.

За да се класират до осминафинал смелите аматьори преодоляха общо пет съперника преди това, като в предишните два кръга отстраниха Дарби Каунти от Чемпиъншип и Суиндън от Лига 1.

Кроули достигат за пръв път в своята история до този етап на Купата на ФА и техният успех е свидителство за това колко велик е този турнир, в който всяка година надъхани аматьори успяват да мерят сили със страшилищата на английския футбол.

Днешната програма на ІV кръг от Купата срещна и три двойки елитни съперници. В най-интересния сблъсък днес Евертън и Челси не можаха да се победят, завършвайки 1:1, и ще трябва да преиграват мача на лондонския стадион "Стамфорд Бридж". Равенство се получи и на мача Болтън - Уигън, и то без голове - 0:0.

В третия двубой между клубове от Висшата лига Астън Вила продължи своя възход след Нова година, побеждавайки Блекбърн с 3:1, като всички голове паднаха още през първото полувреме.

Много интересна развръзка предложи срещата Бирмингам - Ковънтри, завършила 3:2. В 26-ата минута гостите от Чемпиъншип вече имаха преднина от два гола, но "сините" от втория по-големина английски град не се предадоха и осъществиха пълен обрат.