Надал припадна на пресконференция

Рафаел Надал шокира журналистите в САЩ след като припадна на пресконференцията след поредния си мач от US Open Снимка: getty images

Защитаващият титлата си от US Open Рафаел Надал шокира феновете и журналистите след като припадна на пресконференцията след успеха си със 7:6, 6:1, 7:5 над Давид Налбандиан.

Това бе 10-та поредна победа за испанеца на Откритото първенство на САЩ и тя му осигури място в осминафиналите на тазгодишната надпревара.

След двубоя, докато отговаряше на въпросите на журналистите в залата за пресконференции, Надал внезапно почувства остра болка и се свлече на земята. Представителите на медиите бяха помолени да напуснат, а испанеца получи медицинска помощ.

25-годишният Надал остана на пода около 10 минути, след което се изправи на крака.

След това световният номер 2 побърза да успокои феновете си, че и преди е имал подобни проблеми и всичко с него е наред.

Рафа публикува и специално видеообръщение на страницата си във Facebook, в което потвърди, че става дума за жестоко схващане, но не е нищо сериозно и след кратка почивка всичко ще бъде съвсем наред.

За проблемите Надал загатна още по време на мача си с Налбандиан когато поиска поиска медицински таймаут, за да му бъде превързан кракът.

„Искам да успокоя всички, че съм добре, нуждая се само от лека почивка, но всичко е наред. Щастлив съм от днешната си победа", заяви Надал за феновете си.

В следващия кръг на турнира той се изправя срещу Жил Мюлер (Люксембург).