Трета загуба за ЦСКА във волейболната Шампионска лига

"Старите кучета" Евгени Иванов и Ивайло Стефанов не успяха да помогнат за първа победа на ЦСКА Снимка: Sport1.bg

ЦСКА записа трета поредна загуба в група "А" на Шампионската лига по волейбол, отстъпвайки с 1:3 като гости на белгийския Нолико.

Така "армейците" продължават да са последни във временното класиране без спечелена точка, а другата сряда ще имат възможност за реванш срещу същия противник в зала "Арена Армеец София".

Волейболистите на Александър Попов изиграха идентичен мач като този срещу Аркас в Измир, когато започнаха много добре и поведоха в геймовете, но впоследствие лесно дадоха следващите три.

Докато имаше сили се представяше добре и новото 40-годишно попълнение в състава Джейсън Халдейн. Именно канадецът бе най-резултатен за българския шампион, реализирайки 16 точки. Другите "стари кучета" Ивайло Стефанов и Евгени Иванов добавиха съответно по 14 и 12.

С изключение на втория гейм ЦСКА стартираше отделните части силно и стабилно. В четвъртия дори "червените" поведоха с 9:4, но постепенно активът им бе стопен, като Нолико изравни за 13:13.

Впоследствие белгийците с по-енергична и разнообразна атака, както и благодарение на лошото българско посрещане съумяха да натрупат преднина, която да им осигури спокойствие преди да затворят гейма и мача.