Ботев удари ЦСКА

Ботев записа победи и над Левски, и над ЦСКА у дома...

ЦСКА загуби равностоен мач на гости на Ботев Пд и вече е на пето място на 12 точки от лидера Лудогорец. "Канарите" пък се изравниха с еднакъв актив с градския съперник Локомотив, делейки третата позиция, а в неделя предстои голямото дерби под тепетата.

Ботев поведе с гол от дузпа на Иван Цветков. Бившият футболист на Левски бе фаулиран от Жереми Фо-Поре и след колебание и помощ от странични съдия, Ивайло Стоянов посочи бялата точка.

В 17-та минута ЦСКА можеше да изравни, когато Марсиньо отправи страхотен изстрел, но той се отби в дясната греда на Стаховяк.

Девет минути по-късно Анисе направи невероятен пропуск, след като от 7-8 метра не уцели вратата след перфектно центриране на Христов и удар с глава.

ЦСКА започна много силно второто полувреме и изравни още във втората му минута. Попов центрира отдясно към непокрития Ивайло Чочев, който разстреля след удар с глава Адам Стаховяк.

Три минути след изравнителния гол Чочев можеше да вкара по същия начин, но изстрелът му след центриране на Гъргоров попадна в ръцете на Стаховяк. Още един бивш футболист на Левски обаче наказа "червените".

Влезлият като резерва Мариан Огнянов се разписа след добавка от близко разстояние. В даденото от рефера 4-минутно продължение пък резервата Косоко финтира великолепно Минев и отправи изстрел, който Стаховяк изпусна, но при добавката на Чочев вратарят прояви невероятен рефлекс и предотврати сигурен гол.