Ботев отстрани Черноморец за Купата

8000 "бултраси" създадоха страхотна атмосфера на стадион "Христо Ботев"
Щастливият треньор на "канарчетата" Милен Радуканов посвети победата на своята съпруга, която има рожден ден днес Снимка: Пресслужба на Ботев (Пд)

Ботев (Пловдив) стана вторият отбор от „Б" група, класирал се за четвъртфиналите за Купата на България, след като елиминира с 2:1 елитния Черноморец (Бургас).

Мачът протече доста драматично, като още в 27-ата минута „канарчетата" останаха с човек по-малко, след като Ангел Рахов бе изгонен за грубо влизане в краката на Енис Хаири.

Независимо от това, те продължиха да владеят инициативата и в 36-ата след статично положение защитникът Николай Домакинов откри резултата с глава.

Силите на терена се изравниха, след като в 56-ата минута мадагаскарският нападател на гостите Анисе Абел получи втори жълт картон за удар без топка по своя пазач Домакинов.

В 73-ата обаче Черноморец стигна до дузпа, която бе успешно изпълнена от вратаря им Стоян Колев.

Скоро след това те обаче загубиха още един от играчите си - Енис Хаири получи директен червен картон за нарушение срещу откъсващия се сам срещу вратаря Петър Атанасов.

В 86-ата минута Йордан Христов фиксира крайното 2:1 в мача след изпълнение на непряк свободен удар в наказателното поле за върната топка към Колев.

Младият треньор на „жълто-черните" Милен Радуканов бе във възторг от успеха и посвети победата на своята съпруга... „Искам да благодаря на футболистите за днешната победа, за това че повярваха в себе си, днес се случи. Искам да благодаря на публиката, която ни подкрепяше през целия мач. Посвещавам тази победа на тях, на ръководството, на г-н Василев и г-н Попов и на моята съпруга, която има рожден ден и я поздравявам", заяви бившият наставник на ЦСКА.

„Ние от един месец се опитваме да работим, в „Б" група е много трудно, защото отборите играят по-специфичен футбол, по-затворено, но ние ще се стремим да играем нападателно и всеки мач да играем за победата, ще се стремим за това. Баща ми беше дошъл специално тук, благодаря му и на него. Никой не си пожелавам на жребия, трябва да стигнем колкото се може по-надалеч и трябва да отстраняваме, който ни се падне", каза още той.