Кени Далглиш похвали отбора си след успеха с 5:2 над Фулъм Снимка: Getty Images
Кени Далглиш похвали отбора си след успеха с 5:2 над Фулъм
Ливърпул разби Фулъм с 5:2 Снимка: Getty images
Ливърпул разби Фулъм с 5:2

Мениджърът на Ливърпул Кени Далглиш не спести похвалите за своите играчи след убедителния успех на тима с 5:2 над Фулъм в последния мач от кръга във Висшата лига.

Три гола за Ливърпул вкара Макси Родригес, с този хеттрик той вече има десет попадения в първенството.Дирк Каут и Луис Суарес също добавиха по едно попадение за победителите снощи, а за Фулъм точни бяха Муса Дембеле и Стив Сидуел.

Двубоят бе под №666 с екипа на Ливърпул за Джейми Карагър.

„Изиграхме впечатляващ двубой. Доволен съм от представянето на тима си, особено в началото. Харесаха ми и начинът, по който футболистите ми се представиха в атака. През второто полувреме съперникът стана по-активен, но ние успяхме да се справим.

Изобщо от януари насам показваме нелош футбол и сериозен прогрес. Направихме голяма крачка напред. Благодарен съм за това на играчите, на моите помощници и на всички в клуба", заяви Кени Далглиш.

Победата позволи на Ливърпул да измести Тотнъм от петото място в класирането. Тимът от Анфийлд има две точки аванс пред „шпорите", които са и с мач по-малко.

Тотнъм ще може да се върне на тази позиция само при успех над Манчестър Сити тази вечер. Разликата между Ливърпул и четвъртия Манчестър Сити пък е само четири точки.

До края на първенството остават два кръга, в които Ливърпул се изправя срещу прекия си съперник за петото място Тотнъм и Астън Вила. „

Шпорите" трябва да изиграят отложения си мач срещу Манчестър Сити, да гостуват в Ливърпул и да приемат Бирмингам, а „гражданите" се изправят срещу Тотнъм, Стоук Сити и Болтън.