И Домовчийски наказа Литекс

Българинът откри резултата при победата на Дуисбург с 3:2 Снимка: MSV-Duisburg.de
Българинът откри резултата при победата на Дуисбург с 3:2

Отборът на Литекс записа втора загуба в предсезонната си подготовка, след като отстъпи с 2:3 на Дуисбург. Първото попадение във вратата на шампиона на България отбеляза Валери Домовчийски в 24-ата минута. Бившият футболист на Левски овладя топката във въздуха и технично преодоля вратаря Евгени Александров за 1:0.

В първата си лятна контрола в неделя Литекс отстъпи с 1:2 на шампиона на Полша Висла, като тогава и двата гола във вратата на тима от Ловеч наниза българският национал Цветан Генков.

Срещата с Дуисбург бе официално представяне на втородивизионния отбор и се игра пред близо 10 000 зрители на стадиона на финалиста в турнира за Купата на Германия.

Ловчанлии изравниха в 48-ата минута от дузпа след попадение на Небойша Йеленкович. Само девет минути по-късно "оранжевите" осъществиха пълен обрат след гол на Христо Янев. В последните минути обаче резервите Гясула и Кунт обърнаха нещата в полза на "зебрите".

Следващият мач на "оранжевите" е в петък срещу румънския шампион Оцелул.